NOVOROČNÍ VÝLET 6.1.2018

PŘIDÁTE SE?

Milí sokolíci a příznivci pohybu,

novoroční pochod 2018 podnikneme z Lysé nad Labem do Čelákovic krajinou Rudolfa II:

Sraz :  6. 1. 2018 v 8.30 hod. Masarykovo nádraží, ve vstupní hale.

(jedeme do zastávky Lysá nad Labem, cca 32 min., vlak odjíždí v 8:51, přímý spoj)

Odtud přes pole a louky směrem Čelákovice (viz přiložená mapka) de facto naučnou stezkou Krajinou Rudolfa II. přes vesničku Byšičky, nejzachovalejší barokní vesnicí v ČR,  vyznačující se chráněnou kruhovou návsí, dále přes Hrbáčkovy tůně a lesy Káraného přes slepé rameno Labe do Čelákovic.

Celková délka cca 13,1 km s tím, že cesta je rozdělena obědem. Cca 10,5 km do Čelákovické restaurace, poté je možné jít rovnou na nádraží. Kdo bude  chtít správně vytrávit, tak se připojí k malé cca 3 km dlouhé procházce podél Labe, která nás rovněž na nádraží přivede. Cesta je téměř bez kopců (stoupání 59 m, klesání 61 m), měla by být pohodlná, klidná (jak po zpevněných tak nezpevněných komunikacích.

V Čelákovicích je restaurace „U Bohuslavů“ kam předpokládáme příchod na oběd mezi 12 a 13 hod. Z nádraží v Čelákovicích – Jiřina odjíždí vlaky cca každých 30 min na Vysočanské anebo Masarykovo nádraží (přímé spoje, doba jízdy cca 30 min)

Zdraví a na všechny se těší
velitel výpravy

Vlastimil