Běžíme pro Ukrajinu! Sokolové pořádají charitativní akci a pomáhají lidem v nouzi

Sportovci, přišla vaše chvíle! Česká obec sokolská organizuje charitativní akci „SOKOLSKÝ BĚH PRO UKRAJINU“. Zúčastnit se může úplně každý, a to na jakémkoli místě v době od 8. do 13. března.

Stačí se zaregistrovat na www.behproukrajinu.cz a zakoupit si symbolické startovné v hodnotě 100 Kč. Startovných si můžete zakoupit libovolný počet a přispět tak i vyšší částkou.

„Výtěžek z projektu půjde do koruny na pomoc ukrajinského lidu a to jednak přes humanitární organizaci Člověk v tísni, ale také pro zajištění pomoci ukrajinským rodinám u nás v sokolovnách po celém Česku. Těch potřeb už je nyní hodně a se sílící vlnou uprchlíků jich bude ještě daleko více,“ vysvětluje Marek Tesař, ředitel kanceláře ČOS.

Otevřeli jsme vám Sokol Královské Vinohrady

Svůj běh si můžete odběhnout kdekoliv. Pro ty, co své sportování rádi sdílejí naživo a s ostatními se otevřou po dobu šesti dní ( od 8. až do 13. března) prostory Sokola Královské Vinohrady a poběží společně na oválu v Riegrových sadech. První start chytáme už zítra v 15:00.
Semknutí a morální podpora je silné gesto. Zároveň vaše sportování přinese i peníze, které jsou třeba pro záchranu lidských životů.
Vybrané peníze převezme organizace „Člověk v tísni“. Ta distribuuje pomoc jak přímo na zasaženém území, tak i v blízkosti hranic okolních zemí, kam proudí v současnosti statisíce Ukrajinců ohrožených válkou.

Sdílejte svůj výkon a šiřte pomoc dál

Sokolský běh pro Ukrajinu mentálně navazuje na říjnový Sokolský běh republiky, kterým si připomínáme vznik Československa. Každému registrovanému přijde virtuální závodní číslo, které může společně s fotografií ze svého běhu sdílet na sociálních sítích s označením #behproukrajinu a #sokolpomaha a šířit tak povědomí nejen české veřejnosti o této charitativní akci.