JUDO DĚTI OD 7 LET

Cvičíme: pondělí 17:30-19:00

Vedoucí oddílu: Jiří Skočdopole

Hodiny juda v TJ Sokol Karlín probíhají tak, aby si děti osvojily původní variantu juda – tedy kombinaci kopů a úderů v kombinaci s všeobecnou pohybovou zdatností. Pro bezpečný přístup k technikám judo se intenzivně věnujeme nácviku pádů. Bojové umění nepovažuji za sport a proto se vyhýbám pouze sportovnímu pojetí juda. Jsem přesvědčen, že judo jako bojové umění je také o schopnosti sebekontroly, respektu a úcty k ostatním. Zohlednění morálního hlediska je v mých hodinách důležité a snažím se proto dětem předávat i tato pravidla, tak aby judo v jejich životě hrálo kvalitní roli ve všech ohledech rozvoje osobnosti.

Jiří Skočdopole

Ve 4. třídě základní školy jsem začal s karate a měl jsem to štěstí, že jsem mohl studovat na základní škole se zaměřením na judo. Do 8. třídy jsem byl judistou na plný úvazek, což zahrnovalo dvoufázový trénink a každotýdenní víkendové závody. Jsem přesvědčen, že tato tvrdá škola mě zocelila pro další život a doposud z ní těžím. V 15 letech jsem se dostal ke cvičení kung-fu a různé styly jsem propojoval se svými zkušenostmi z juda. V rámci povinného vojenského výcviku a členství v průzkumném oddílu jsem se dostal do kontaktu s jinými přístupy k bojovým uměním. Aikido mě provázelo několika následujícími lety, ale nakonec jsem se vrátil k judu. Judo je mým celoživotním koníčkem a jsem rád, že své nadšení mohu předávat dál v oddílem v TJ Sokol Karlín.