Oddíl historického šermu

Oddíl se věnuje tréninku autentických šermířských technik z učebnic starých mistrů, takzvaných takzvaných Fechtbuchů, především pak z díla mistra Lichtenauera, Maiera a Wallersteina.

Pro zvýšení úrovně výuky si členové oddílu z vlastních prostředků najali externího instruktora šermu pana Zdeňka Utišila (trenér školy Digladior a Ars Maiorum, instruktor pro AČR v Musadu MCS).

Oddíl se v roce 2016 zúčastní Historického festivalu v Libušíně, rekonstrukce bitvy u Lipan a v Kolíně, husitských slavností v Německu. V budoucnu se členové oddílu plánují účastnit turnajů v tzv. blossfechten – což jsou sportovní klání za použití autentických technik a replik původních tréninkových zbraní tzv. Federschwertů. Dále se chceme v srpnu 2016 zúčastnit historické slavnosti Bitva Budyně a v tomto období také organizujeme vlastní historickou akci Pouť na Svatou Horu.

tjsk-telocvicna-jednota-sokol-karlin-historicky-serm

KDY se kurz Historického šermu koná

Každé PONDĚLÍ od 20:30 do 22 hodin v horním sále Sokola Karlín

Co si vzít sebou na lekci Historického šermu

DOPLNIT

CENA CVIČENÍ PRO RODIČE A DĚTI V SOKOLE KARLÍN

• Členský poplatek: 500 Kč
  • Oddílový příspěvek: za školní rok: 2 200 Kč

Oddílové příspěvky lze platit ročně (tedy jednorázově 2 200 Kč) nebo pololetně (2 x 1 100 Kč).

Lektor Historického šermu v Sokole Karlín

Vít Valeš, e-mail: vit.vales@seznam.cz