JUDO PRO DOSPĚlÉ

pondělí 19:00-20:30

čtvrtek 10.00 – 12.00

Vedoucí oddílu: Jiří Skočdopole

Hodiny juda pro dospělé v TJ Sokol Karlín jsou koncipovány formou jemné cesty (ne ´godo´) k dokonalé technice  a provedení jednotlivých aspektů. Vzhledem k zkušenostem vedoucího oddílu s jinými bojovými uměními jsou tréninky i objevováním různých přístupů.Tréninky nejsou vedeny jako sportovní ani sebeobranné. V oddíle Judo pro dospělé nám jde o postupné zdokonalování se v technických dovednostech provedení juda.

Jiří Skočdopole

Ve 4. třídě základní školy jsem začal s karate a měl jsem to štěstí, že jsem mohl studovat na základní škole se zaměřením na judo. Do 8. třídy jsem byl judistou na plný úvazek, což zahrnovalo dvoufázový trénink a každotýdenní víkendové závody. Jsem přesvědčen, že tato tvrdá škola mě zocelila pro další život a doposud z ní těžím. V 15 letech jsem se dostal ke cvičení kung-fu a různé styly jsem propojoval se svými zkušenostmi z juda. V rámci povinného vojenského výcviku a členství v průzkumném oddílu jsem se dostal do kontaktu s jinými přístupy k bojovým uměním. Aikido mě provázelo několika následujícími lety, ale nakonec jsem se vrátil k judu. Judo je mým celoživotním koníčkem a jsem rád, že své nadšení mohu předávat dál v oddílem v TJ Sokol Karlín.